Procedura "Niebieska Karta"

Fundacja Mederi jest organizacją założoną przez lekarzy i w swojej misji stawia sobie cel edukacji i poszerzania wiedzy pracowników Ochrony Zdrowia nt. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Lekarze, pielęgniarki będąc w codziennym kontakcie z dzieckiem mają, nieraz jako jedyni, możliwość dostrzec objawy przemocy wobec dziecka, których inni nie widzą.

Właśnie dla nich zostało stworzone szkolenie dot. Procedury "Niebieska Karta", którą mają obowiązek wypełniać.

Szkolenie dla pracowników ochrony zdrowia dotyczy następujących zagadnień :

1. Omówienia obowiązków pracowników ochrony zdrowia  wynikających z  nowelizacji ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie z sierpnia 2010 i rozporządzenia RM  w sprawie procedury Niebieska Karta i wzorów formularzy, które obowiązują od 18 października 2011 roku.

2. Przedstawienia zadań zespołu interdyscyplinarnego w światłe nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, procedury Niebieska Karta wprowadzonej rozporządzeniem RM  z 18 października 2011 r. , roli pracownika ochrony zdrowia oraz znaczenie badania obdukcyjnego.

3. Omówienia wydawania zaświadczeń o stanie zdrowia ofiary przemocy oraz przeprowadzania badania obdukcyjnego w myśl powyższej Ustawy

4. Przedstawienia przypadków zgłaszanych do odpowiednich  służb na przykładzie poradni i szpitali pediatrycznych, Centrum Zdrowia Dziecka oraz Fundacji Mederi, wypełnienie karty A.

Prowadzą:

dr n.med. Joanna Cielecka-Kuszyk, mgr prawa Małgorzata Majchrzak


Zainteresowane osoby prosimy o kontakt - 22 815 76 02/03, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.