Programy profilaktyczne dla szkół

 Praca z dzieckiem w wieku szkolnym przysparza wychowawcom i rodzicom często wiele problemów. Okres dojrzewania jest również trudny dla dzieci - relacje z rówieśnikami, konflikty w klasie, chęć szybkiego wejścia w dorosłość, pierwsze relacje miłosne, budowanie swojego miejsca w grupie, używki, agresja rówieśnicza są elementami codziennego życia dziecka w szkole. Jak sobie z nimi radzić, co robić, jak pomóc dziecku przetrwać ten trudny okres?

Próbując wesprzeć rozwój dziecka stworzyliśmy program profilaktyczny dla dzieci w wieku szkolnym (podstawówka, gimnazjum i liceum), wychowawców i rodziców o tematyce:

Dla uczniów -  Program profilaktyki agresji, ryzykownych zachowań seksualnych, uzależnień

Dla wychowawców -  Program profilaktyki i wczesnej interwencji w przypadku podejrzenia o przemoc wobec dziecka, warsztat nt. komunikacji i mediacji

Dla rodziców - warsztat obejmujący problematykę wieku rozwojowego dziecka w wieku szkolnym, ważne aspekty wychowawcze, dobra komunikacja z dzieckiem

Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 815 76 02/03 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.